fbpx Високий замок…, а був інший? | Welcome to Lviv

You are here

Високий замок…, а був інший?

     Усі знають, що Львові є «Високий замок», а точніше лише невеличкий фрагмент стіни, яка від нього залишилась. Але, чи усі знають, що на противагу Високому був й інший – Низький Замок?
Замок займав територію теперішнього Національного театру ім. Марії Заньковецької, площу «Вернісажу» та Національного музею ім. Андрія Шептицького.
     Найдавніша згадка про нього сягає 1292 року і побудований він сином Данила Галицького Левом. Коли Львів був завойований польським королем Казимиром ІІІ, замок переходить в його володіння. Замок виконував оборонні функції і служив королівською резиденцією. Згодом тут, у різні часи проживає Владислав Опольський, королева Ядвіґа, король польський Владислав Варненьчик та шведський король Карл XII.
     Замковий комплекс був самостійною спорудою, відділеною від міста муром, яка включала: «Великі покої» (де зупинялись королі), костел св. Катерини, Шляхетську вежу (в’язниця для шляхти), суд, канцелярію, стайні та ін. приміщення.
     У 1537 році у Львові відбулась війна, яка увійшла в історію з кумедно назвою «куряча війна» – це було повстання незадоволеної шляхти проти влади правління короля Сигизмунда І Старого. І саме на площі Низького замку каявся і просив вибачення перед шляхтою король.
Проте, з плином часу і через недбайливе ставлення, замок починає занепадати. Цікаво, що найжахливіша пожежа 1529 року Низького замку не пошкодила. Натомість, влада міста постановила у 1802 р. замок розібрати. А цеглини з замку продали як будівельний матеріал. Можливо, якщо прислухатись уважніше, то від Львівських кам’яниць можна почути подих древнього замку?

(с) Марта Химко, ескурсовод, 05.08.2011

Booking a tour:

+38 097 204 80 74 (Viber)