fbpx Цікаві історії про Львів | Welcome to Lviv

You are here

Цікаві історії про Львів

О первом львовском небоскрёбе… и о том, где любил выпить чашечку кофе Иван Франко

Один из самых известных во Львове домов - это Дом Книги, который до 1939 года был известен как дом Шпрехера.

Еврей Иона Шпрехер - фантастически богатый человек, владелец крупнейшей строительной фирмы в Галиции - в жизни был фантастическим скрягой. Он всю жизнь питался только картошкой с маслом и всегда ходил пешком, потому что жалел 20 грошей на трамвай.

ИЗГИБ БАДЕНИ

Изгиб Бадени. Интересные истории ЛьвоваДля водителей не секрет, что движение транспорта по ул. Винниченко возле здания Львовской Областной Государственной Администрации уже открыто.
Но известно ли, что площадь перед Львовской ОГА всегда была интересной для проезда транспорта.
В период Австро-Венгрии здесь возвели помпезное Галицкое наместничество, где сейчас и расположилась ЛОГА.

ТОЛЬКО ПО ТРИ ОКНА!

Если внимательно присмотреться к зданиям на Площади Рынок, бросится в глаза, что у большинства из них на одном этаже – по три окна. В чем же дело?

ПРИГОДИ Д.Д. КАЗАНОВА У ЛЕОПОЛІ

Цікаві історії та легенди завжди прикрашають екскурсії: викликають посмішку на устах туристів, додають атмосфері легкості та невимушеності.

Про Марисеньку і… декольте

Про польського короля Яна ІІІ Собеського ми чули багато. Зокрема, знаємо що батьки короля, Якуб та Теофілія Собеські, мешкали у Львові, у залах теперішнього будинку №6 на площі Ринок. Й сам король неодноразово відвідував теперішні «Королівські палати». Знаємо також про численні здобутки короля на політичній арені…

ЗАКРУТ БАДЕНІ

Для водіїв уже не секрет, що рух транспорту на вул. Винниченка біля будівлі Львівської Обласної Державної Адміністрації відкрито.
Але ж чи відомо, що площа перед Львівською ОДА для проїзду транспорту була цікавою завжди.
У період Австро-Угорщини тут звели помпезне Галицьке намісництво, де нині й розташувалася ЛОДА.

А ЩО НИНІ КАЖЕ ПАНІ АБРЕКОВА?

Саме так наприкінці XVI – на початку XVII вітались львів’яни, зустрічаючись на вулицях чи заходячи один до одного на гостину.
І питання це не було риторичним, адже, справді, кожного дня, «пані Абрекова» повідомляла про щось нове, часто викликаючи цією інформацією бурхливу хвилю обговорень.

Про будинок «Пір Року»

Будинок "Пори року", Львів, вул. ВірменськаМи неодноразово чули, що по Львову слід ходити із високо піднятою головою. І це справді так, адже в іншому випадку ми позбавляємо себе можливості побачити незліченну кількість цікавих сюжетів на фасадах львівських будинків.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ «ПАНА МАЛОДОБРОГО»

Львівський кат     Тим, хто вже встиг побувати у Першій Грильовій Ресторації "М'яса та Справедливости", що у Бернардинському дворику, довелось побачити речі не надто приємні – клітки, ланцюги, сокири, різні пристосування для тортур. І не дивно, адже, згідно задуму, усе тут має нагадувати про діяльність «пана малодоброго», чи то львівського ката, який у давньому Львові займав особливе місце.

Pages

Booking a tour:

+38 097 5794546 (Київстар)
+38 063 8131465 (Лайф)
+38 099 4438250 (МТС)

julia_terletska
E-mail: travellviv@yahoo.com